De kracht van ons team, de kracht van ons onderwijs
Teamdag op LC: levenslang leren voor onze leerlingen
Onderwijs maak je niet alleen, dat doe je samen met het volledige team en daarom is teambuilding heel belangrijk. Net als in elke andere organisatie is tijd en ruimte voor professionalisering en het versterken van de cohesie binnen de groep essentieel. Samen staan we sterker en samen groeien we naar nog beter onderwijs!
Eind augustus, tijdens de zomervakantie, hebben we een hele dag samen met onze 120 personeelsleden doorgebracht om de start van het schooljaar voor te bereiden. Afgelopen vrijdag 4 oktober, na 5 intense lesweken, werkten we verder op hetzelfde spoor en verkenden we de kracht van gedifferentieerd onderwijs.
De keynote werd gebracht door dhr. Wouter Smets, docent, lerarenopleider en onderzoeker. Hij deed uit de doeken hoe wij verstandig kunnen inspelen op verschillen in de klas. Daarna werd in tal van workshops nagedacht over goed onderwijs voor elke leerling. De leden van het ondersteunend personeel verdiepten zich samen in de kracht van goede communicatie met leerlingen en ouders.
Onderwijs is teamwork en wij maken tijd voor onze collega’s en zo maken we tijd voor onze leerlingen, want zij zullen er alleen maar beter van worden.
Uit Actieplan Levenslang Leren. Koers zetten naar een lerend Vlaanderen: “Het is belangrijk voor ieders loopbaan, want door werknemers op te leiden, bij te scholen en om te scholen, geven we hen alle tools in handen om in te haken op de maatschappelijke transities. Maar een leven lang leren is minstens even belangrijk voor ieders persoonlijke ontwikkeling. Dat maakt mensen wendbaar en weerbaar en stelt hen in staat om het eigen leven in handen te nemen en de eigen toekomst uit te stippelen.” (De Vlaamse overheid)
Leonardo College
Welkom op onze innoverende school, waar leerlingen zich gelukkig voelen en hun talenten volop kunnen ontwikkelen, dankzij aandacht voor diversiteit en aangepaste zorg.