Leonardo debatteert

Politiek in Denderleeuw

Politieke zwaargewichten in debat op het Leonardo College

VRT-journalist Luc  Pauwels modereert aanstaande donderdag het grote politieke debat met o.a. minister Vincent Van Peteghem

 

De verkiezingen staan voor de deur en dus dompelen we onze leerlingen van de derde graad onder in burgerschap en meer bepaald in politiek en verkiezingen, want 2024 is natuurlijk een groot en belangrijk verkiezingsjaar. We verwelkomen graag enkele invloedrijke politici die hun strepen al hebben verdiend en daarnaast ook nieuw opkomend, politiek talent.

Op donderdagvoormiddag 16 mei (10u-12u) organiseren we een politiek debat met bekende kopstukken.

Volgende politici kruisen de degens:

  1. Vincent Van Peteghem (CD&V)
  2. Jean-Jacques De Gucht (Open VLD)
  3. Rani Kerkaert (PVDA)
  4. Thibaut Duthois (Groen)
  5. Achraf El Yakhloufi (Vooruit)
  6. Sarah Smeyers (N-VA)
  7. Kristof Slagmulder (Vlaams Belang)

Als school zijn we politiek neutraal en we lieten het aan onze leerlingen over om vragen voor te bereiden die het debat moeten sturen. We willen onze jongeren zo goed mogelijk informeren, zodat ze een weldoordachte en onderbouwde stem kunnen uitbrengen. Ervaren journalist Luc Pauwels zal alles in goede banen leiden.

Na het debat organiseren we een stemming in echte stemhokjes, zodat onze leerlingen al eens kunnen ervaren hoe het voelt om te stemmen en deel te nemen aan de democratie.